Labdarības projektam „Paēdušai Latvijai” aizvadītā gada nogalē saziedoti teju 11 000 latu
Publicēts 14. februārī, 2012.
No pagājušā gada septembra līdz decembrim projekta „Paēdušai Latvijai” ziedojumu kastītēs labdarībai „Maxima” veikalos apmeklētāji no saviem maciņiem ir dāvinājuši 10 838,72 latus. Par šiem līdzekļiem sniegts būtisks atbalsts ievērojamam skaitam grūtībās nonākušo ģimeņu ar bērniem, sirmgalvjiem, kā arī cilvēkiem, kurus skārušas pēkšņas nelaimes – vidēji katru mēnesi visā Latvijā par saziedotajiem līdzekļiem palīdzība sniegta vairāk nekā 2000 ģimenēm.

Saziedotie līdzekļi izlietoti galvenokārt pārtikas paku iegādei, nodrošinot ģimenes ar ikdienā nepieciešamiem pārtikas produktiem, kurus iespējams izlietot ilgākā laika posmā, piemēram, eļļu, mannas putraimiem, tēju, zivju un gaļas konserviem, makaroniem, miltiem u.c. Tāpat saziedotie līdzekļi gada nogalē izlietoti, lai aukstajos ziemas mēnešos visā Latvijā iepriecinātu 3641 sirmgalvi ar gardu cienastu vai citu ikdienā noderīgu dāvinājumu.  

Gada nogalē visaktīvāk ziedošanā iesaistījušies rīdzinieki un Rīgas reģiona iedzīvotāji. Ieskaitot Jūrmalu, Olaini, Ādažus, Ikšķili, Ogri, Lielvārdi, Salaspili, Siguldu un Rīgu, grūtībās nonākušiem cilvēkiem iedzīvotāji un pilsētu viesi no saviem maciņiem saziedojuši gandrīz pusi no kopējā aizvadītā gada pēdējo četru mēnešu palīdzības apjoma jeb 5158,91 latu. Savukārt reģionos ar īpašu aktivitāti izcēlušies Latgales pilsētu iedzīvotāji, piemēram, vairāk par citām pilsētām ziedojuši daugavpilieši (773,47 lati), rēzeknieši (625,69 lati) un līvānieši (426,07 lati).

 „Diemžēl katru dienu mēs saņemam sirdi aizkustinošus zvanus ar stāstiem, kuros nereti cilvēki zaudējuši ģimenei nozīmīgu tuvinieku un apgādnieku, pēkšņas nelaimes izpostījušas mājokli vai vienkārši ģimenei trūkst ikdienā citiem tik pašsaprotama lieta kā pārtika. Tāpēc visu palīdzību saņēmušo ģimeņu vārdā varu teikt lielu paldies ziedotājiem – viņu atbalsts daudziem cilvēkiem ļāvis atkal radīt vietu, ko saukt par savām mājām vai būvēt nākotni ar sajūtu, ka līdzcilvēki nav atteikuši palīdzību nelaimē,” skaidro „Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta.

Sākotnēji projekts „Paēdušai Latvijai” sniedza atbalstu grūtībās nonākušām ģimenēm ar bērniem, kā arī veciem un vientuļiem pensionāriem, taču, redzot nepieciešamās palīdzības apmērus, tika nolemts sniegt atbalstu arī smagās traģēdijās cietušajiem, piemēram, ģimenēm pēc nelaimē zaudēta mājokļa. Pateicoties pārtikas bankas „Paēdušai Latvijai” operatīvajai rīcībai, nelaimes skartajām ģimenēm ir nogādātas pārtikas pakas, kā arī rīkotas atbalsta talkas, aicinot līdzcilvēkus ziedot ģimenēm nepieciešamās mantas, nodrošinot pirmo un būtiskāko atbalstu uzreiz pēc nelaimes gadījuma.

Gada nogalē ar „Paēdušai Latvijai” atbalstu svarīga palīdzība sniegta vairākām ģimenēm, piemēram, Ģēģeru ģimenei Alojas novada Brīvzemnieku pagastā, kuru mājokli un visu iedzīvi oktobra beigās izpostīja pēkšņa ugunsnelaime. Tāpat viens no nozīmīgākajiem atbalstiem sniegts arī Mālpils traģēdijā cietušajiem daudzdzīvokļu mājas iemītniekiem, kuri gāzes sprādziena rezultātā zaudēja savu pajumti. Šiem cilvēkiem tika nogādātas gan par ziedojumu līdzekļiem sagatavotās pārtikas pakas, gan organizētas mantu vākšanas akcijas.

Pārtikas banka "Paēdušai Latvijai" ir „Latvijas Samariešu apvienības” un labdarības organizācijas „Ziedot.lv” īstenotā pārtikas programma. Palīdzība galvenokārt tikusi sniegta grūtībās nonākušajām ģimenēm ar bērniem, kā arī ģimenēm, kuras skārušas pēkšņas nelaimes.

 

 


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: